تبلیغات
فـــــــانــــــــوس - سه راه قدرتمند برای افزایش اعتماد به نفس
 
فـــــــانــــــــوس
ایـــــــن راه روشــن اســـت
درباره وبلاگ


درباره مدیر: من؟ من کی ام؟ میدونی مشکل ما ادما همینه که فکر میکنیم:که من کی ام...میدونی من کی ام؟من یه آدمم!یکی مثل تو.من با شغلم تعریف نمی شم من با پولم تعریف نمی شم.منو بخاطر بابام نمی شناسن. چه فرقی میکنه کی ام یا چی کارم.مهم اینه که هستم،هر روز از خودم می پرسم اگه نباشم چی میشه؟و واسه اینکه ی چیزی بشه ینی بود و نبودم یکی نشه تلاش می کنم تلاش واسه مفید بودن. انسان زاده ی تفکراتشه اگه شادم یا غمگین بخاطر ذهن خودمه.تو چی؟تو چی هستی؟فقط به ذهنت رجوع کن،نگاهتو از اینو اون بکن.نقابتو بردار.یکم واسه خودت زندگی کن...

مدیر وبلاگ : پیمان نیکخوی
نویسندگان
نظرسنجی
آیا از مطالب وب راضی بودید؟
bp40

سه راه قدرتمند برای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس اولین چیز برای کارهای بزرگ است. ساموئل جانسون

سخن بالا از ساموئل جانسون یقینا حقیقت دارد.هر چیز بزرگی با اعتماد به نفس شروع  می شود.

اعتماد به نفس مانند نور خورشید برای گیاهان است. بدون ان شما در نزاع و نار ضایتی هستید و عملکرد حقیقی برایتان سخت است.اعتماد به نفس قسمت بزرگی از موفقیت است. کارهایی که به شما گفته می شود را به طور خارق العاده ای خوب انجام دهید و به خودتان افتخار کنید.

اعتماد به نفس قسمت مهمی از شاد بودن و ارتقاع مهارت های شما را شامل می شود.

1-     مهارت هایتان را بهبود ببخشید

دو سال پیش که شروع به وب نویسی کردم (نویسنده ی اصلی) کاملا بدون اعتماد به نفس بودم اما دیگر نیستم.بشدت دلهره داشتم عمدتا به این دلیل که هیچ ایده ای از خوب یا بد بودن در این کار نداشتم.

بهر حال من یک مبتدی بودم ولی به وب نویسی ادامه دادم،مقالاتی نوشتم و مهارت هایم را افزایش دادم. هر انچه که فکر می کردم بسرعت تغییر کرد.

هر قدر در نویسندگی و امور وب تبجر بیشتری پیدا می کردم رضایت دیگران هم بیشتر می شد... و خوب اعتماد به نفسم هم بالا تر می رفت.من حتی از اینکه برای دیگران به عنوان نویسنده ی مهمان نویسندگی کنم می ترسیدم! پس من به همین دلیل برای دیگران ننوشتم.بخصوص بعد از اینکه نوشته ی اولم برای یک وب سایت بزرگ به یک فاجعه تبدیل شد.ولی الان دیگر این قضیه برایم مطرح نیست و اعتماد به نفس به مراتب بیشتری دارم چون با پافشاری بر روی توانایی هایم انها را افزایش دادم. با نوشتن مقاله پس از مقاله.با انتشار پست پس از هر پست. و از کارهایم فید بک دریافت کردم.

بازتاب نوع فیدبکی که دریافت می کنید معمولا مقدار پیشرفتتان را به تصویر می کشد.فرقی نمی کند چقدر حرفه ای باشید!

پس بجای اینکه از انجام کارهایی که در ان اعتماد به نفس ندارید طفره بروید بر روی گسترش مهارتتان در ان کار تمرکز کنید.

چرا بر روی افزایش مهارت هایتان تمرکز نمی کنید؟پافشاری و انجام کاری در توانتان تا بهتر شوید؟

بهتر که باشید،فید بک خوب و معتبر هم که دریافت کنید،اعتماد به نفستان بالا تر می رود.

2-     حرکت های سریعی داشته باشید

سکون،ترس و شک به همراه دارد. حرکت اعتماد به نفس و شجاعت به همراه دارد. اگر می خواهید ترس را شکست دهید در خانه ننشین و به ان فکر کن بلکه بیرون برو و با ان گلاویز شو. دیل کارنیجی

همانطور که در سخن بالا بیان شده است حرکت کردن شجاعت و اعتماد به نفس به بار می اورد. معمولا وقتی کسی اعتماد به نفس ندارد یکی از دلایل اصلی ان بی تحرکی است.

با گفتن چیز هایی مثل: من در این کار خوب نیستم پس چرا خودم را به زحمت بیاندازم تنها اعتماد به نفستان را به خاک می سپارید. اعتماد به نفس با این نوع طرز فکر ساخته نمی شود.

من،(نویسنده اصلی) قبل از نوشتن اولین کتاب الکترونیکی ام همین حرف ها را به خودم می زدم اما زمانیکه حرکت کردم همه چیزتغییر کرد.

مردم دارای اعتماد به نفس کسانی هستند که حرکت های دارای جهت مشخص انجام می دهند و چون له حرکتشان ادامه میدهند اعتماد به نفسشان هرگز سیر رشد خود را متوقف نمی کند. پس اگر مشکل اصلی شما عدم تحرک است از شما می خواهم که پس از خواندن این مقاله  حرکتی سریع و با جهت( دارای دلیل و مفهوم) انجام دهید.

باور کنید که بعدا از خودتان پس از دیدن نتایج کلی از این بابت تشکر می کنید.

3-     خودتان را آنجا بگذارید

راهکار افزایش اعتماد به نفس این است که کاری که از ان واهمه دارید را انجام دهید و گزارشی از تجارب و موفقیت هایی که کسب کردید تهیه کنید. ویلیام جنینگز برایان

اگر در ذهتان خیالی از اینکه کاره ای شوید دارید شما باید خودتان را انجا بگذارید حتی اگر رویاهایتان را دنبال می کنید یا به انچه اعتقاد دارید عمل می کنید باز هم باید که خودتان را انجا بگذارید( به خودتان تلقین کنید که به ان رویایی که دارید رسیده اید) لحظه ای که از این کار دست بکشید همان لحظه ایست که اعتماد به نفستان سقوط می کند.

خوب، حالا منظور من از اینکه خودتان را انجا بگذارید چیست؟ مهارت ها،کارها،اعتقادات و باورهایتان را با هم به اشتراک بگذارید.یوتیوب یک مثال عالی است. اگر در خندان مردم مهارت دارید،چرا یک کانال یوتیوب بر پایه ی همین کار نسازید( در ایران سایت آپارات هم این ویژگی را دارد) چرا شروع به ساخت ویدیو نکنید؟ اگر خواننده اید و دنیا هنوز این را نمی داند چرا محصولاتتان را به جهان عرضه نکنید؟ چرا اهنگ ضبط و اپلود نکنید؟ اگر در فروشندگی تبحر دارید چرا کسب و کار خودتان را راه نیاندازید؟چرا سخنانتان را با دوستان و قراردادها در سرتاسر جهان گسترش ندهید؟

بجای اینکه انها را برای خودتان نگه دارید...

اگر چیزی برای پیشنهاد کردن دارید،بهتر است که ایمان داشته باشید که کسی آن بیرون عاشق که ان را ببیند،بشنود،داشته باشد و از ان استفاده کند.

اگر ان را مثل یک راز برای خودتان نگه داشته اید شما اساسا از کمک کردن به دیگران و مهیا کردن نوعی ارزش که افراد بسیاری از ان سپاسگزار خواهند بود اجتناب کرده اید.

      و همچنین اگر خودتان را انجا بگذارید اعتماد به نفستان به مرحله ای دیگر منتقل می شود. اعتماد به نفس سکسیست،جذاب است و هر قدر از ان بیشتر داشته باشید بیشتر می خواهید. اعتماد به نفس کلید پیشرفت در زندگی و شغل است.

نوع مطلب : اطلاعات عمومی، دانستنی، علمی، 
برچسب ها : اعتماد به نفس، موفقیت، شادی، چگونه، چطور اعتماد به نفس داشته باشیم،
لینک های مرتبط : dumb little man،
دوشنبه 1393/07/28 15:48
کپی هست دیگه چه ترجمه چه اصل
پیمان نیکخوی:ینی این همه کتاب تو مملکت ترجمه میشه،اینا همش کپیه؟؟! عاقا اصن کپی... اگه این کپی ها نبود که همه باید می رفتن اصل مطلب ترجمه نشده رو می خوندن
دوشنبه 1393/07/28 15:07
متقلب چرا ازسایت های دیگه کپی میکنی؟
پیمان نیکخوی:تقلب نمی کنم که...ترجمه می کنم! تازه لینک مرجع هم که گذاشتم...!! چه تقلبی؟!!
یکشنبه 1393/07/20 11:17
مرسی اقا پیمان..اگه فضولی نیست دوست دارم بدونم شما زبان خوندین؟کار ترجمه تون عالیه..دستی هم به سر من بکشین..اخه من عاشق زبان انگلیسی ام.ولی اصلا وقتشو نداشتم برم دنبالش.
پیمان نیکخوی:خواهش می کنم. من دانشجو زبان نیستم اما هر وقت بتونم سعی میکنم زبانمو بهتر کنم! من هم مثل شما زبانو دوست دارم خیلی دوس دارم زبونای دیگری هم یاد بگیرم اما خب هنوز که نتونستم... یاد گرفتن انگلیسی خیلی اسونه دوست عزیز..نیاز به کتاب نداره. در حد دبیرستان که بلد باشید با چن تا فیلم و کتاب و مجله می تونید ارتقاعش بدید تازه همین ترجمه از وب سایتا کمک می کنه تا چن تا کلمه جدید یاد بگیریم...
شنبه 1393/07/19 13:55
کامنت قبلی من بودم.یادم رفت اسممو بنویسم
شنبه 1393/07/19 12:11
سلااااااااام.من اومدم.به به چه مطلب جالبی..مثل همیشه عالی بود.فقط شرمنده من متوجه یه تیکه متن نشدم."اعتماد به نفس سکسیست"..من واقعا متوجه نشدم این جمله رو؟؟؟
پیمان نیکخوی:سلام فاطمه خانم خوش اومدی.خوشحالم که برگشتید.راستیتش صرفا امانت در ترجمه رو رعایت کردم به,نظر خودم اشاره به جذابیت داره
جمعه 1393/07/18 13:57
زندگی بدون اعتماد به نفس یعنی زرشک.
راستی قضیه عکسه چیه؟
پیمان نیکخوی:سلام این متن تنها یک ترجمه است. عکس هم مال همون سایتیه که ازش ترجمه کردم اشاره داره به انجام هر کار سختی فقط با اعتماد به نفس
دوشنبه 1393/07/14 23:16
_____ ____________
__________
_____
_

_....................
__ عـــطر خــدا
___ .................
____
_______
__________
____________
_______________
________________

سلام دوست من ؛ امیدوارم خوب و سلامت و شاد باشی
افتـخار داریم که با این دعـوتنامه "شما" رو به یک اتفاق خوب مـهمون کنیم ...
عـطرخـــدا «جایی از جـنس آرامش و امـید» رو دیدید تا حالا ؟؟!
با مطالب زیبا و دلنشین آپ شد ...
صمـیمانه حضورتون رو خوش آمد میگیمعطر خدا ، رسـیدن به آرامش واقعی .... و تجربه یک زندگی عاشقانه
www.AtreKhoda.com
پیمان نیکخوی:نــــــــــه بــــــــابــــــــا!
دوشنبه 1393/07/14 17:07
ba tashakor
پیمان نیکخوی: امیدوارم مفید بوده باشه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :