تبلیغات
فـــــــانــــــــوس - ۱۲ رفتاری که هرگز نباید ترک کنید
 
فـــــــانــــــــوس
ایـــــــن راه روشــن اســـت
درباره وبلاگ


درباره مدیر: من؟ من کی ام؟ میدونی مشکل ما ادما همینه که فکر میکنیم:که من کی ام...میدونی من کی ام؟من یه آدمم!یکی مثل تو.من با شغلم تعریف نمی شم من با پولم تعریف نمی شم.منو بخاطر بابام نمی شناسن. چه فرقی میکنه کی ام یا چی کارم.مهم اینه که هستم،هر روز از خودم می پرسم اگه نباشم چی میشه؟و واسه اینکه ی چیزی بشه ینی بود و نبودم یکی نشه تلاش می کنم تلاش واسه مفید بودن. انسان زاده ی تفکراتشه اگه شادم یا غمگین بخاطر ذهن خودمه.تو چی؟تو چی هستی؟فقط به ذهنت رجوع کن،نگاهتو از اینو اون بکن.نقابتو بردار.یکم واسه خودت زندگی کن...

مدیر وبلاگ : پیمان نیکخوی
نویسندگان
نظرسنجی
آیا از مطالب وب راضی بودید؟
سربرگ:بنا به خواست یکی از دوستان فونت ها درشت تر شد.


سرنوشتتان را در دست داشته باشید. خودتان را باور کنید. از کسانی که سعی دارند شما را دلسرد کنند، دوری کنید. از چیزها، افراد، مکان‌ها و عادت‌های منفی دوری کنید. دلسرد و نا امید نشوید. این زندگی نیست که پشت سر شما است بلکه خاطرات هستند.(م : پشت سر نیست فضایی زنده. پشت سر خستگی تاریخ است!)  زندگی همیشه در جریان است، همین حالا! آن را دریابید. امروز یکی از توانایی‌هایتان را انتخاب کنید تا فردایتان را درخشان کنند.

این کارها را همیشه انجام دهید و فراموش نکنید.

1- فقط به بهترین فکر کنید، برای بهترین کار کنید و فقط انتظار بهترین ها را داشته باشید

برای اینکه چیزی آرامش ذهنتان را به هم نزند از صداقت و حقیقت دفاع کنید. اشتباهات گذشته خود را فراموش کنید و آن‌ها را به دستاوردها و درس‌های امروز اضافه کنید. برای بهبود به خودتان زمان بدهید تا زمانی برای انتقاد کردن از دیگران نداشته باشید. نیمه پر لیوان را ببینید، و مثبت اندیشی را بخشی از مذهب و باور خود بسازید. این گونه زندگی کنید و ایمان داشته باشید که همه اتفاق‌های جهان به نفع شماست، تا زمانی که باور داشته باشید بهترین چیزها برای شما است.

۲- خودتان باشید

اگر دنباله روی مسیر دیگران نباشید، ممکن است عصبانی شوند. نگران نباشید. بگذارید عصبانی باشند. این مشکل آن‌هاست نه شما. به نظر می‌رسد که بیشتر مردم برای هدایت زندگی دیگران، ایده های روشنی دارند اما نمی‌دانند که چطور زندگی خودشان را هدایت کنند. شما در کدام دسته اید؟!  پس روی صدای درونتان تمرکز کنید و راه خودتان را هموار سازید. به خاطر داشته باشید آگاهی از تنها یک قدرت و یا ضعف خودمان مفید تر از دانستن هزاران نقطه قدرت و ضعف دیگران است.

۳- مشکلاتتان را بپذیرید

پس از پشت سر گذاشتن مشکلات دیروز، برای رویارویی با مشکلات امروز قوی‌تر و تواناتر می‌شوید و همین طور مشکلاتی که امروز با آن‌ها مواجه هستید شما را برای چالش‌های آینده آماده می‌کنند. همان طور که جریان رشد اتفاق می‌افتد به خاطر داشته باشید که اشتباهی وجود ندارد. مهم نیست رویدادهایی که در سفر زندگی برای شما پیش می‌آید چقدر ناخوشایند هستند. قدم‌هایی لازم است تا یاد بگیرید برای رسیدن به جایگاهی که انتخاب کرده‌اید چه چیزهایی نیاز دارید.

۴- فقط بر امور قابل کنترل تمرکز کن

اگر احساس بدبختی می‌کنی و استرس زیادی داری، احتمال بالایی وجود دارد که یک وابستگی ناسالم (اعتیاد) به چیزهایی که کنترلش را ندارید توسعه داده شده. نخستین قدم این است که از این موضوع‌ها خارج شوی و خود را از استرس رها کنی. در واقع به هیچ عنوان آن‌ها را کنترل نکردی. دگرش های مثبت زمانی در زندگی شما اتفاق می‌افتند که تصمیم بگیرید به جای اینکه روی کارهای غیر قابل کنترل تمرکز کنید، روی کارهایی که قدرت انجام و کنترلشان را دارید تمرکز کنید.

۵- در همه جنبه های زندگی مسئولیت کامل را بپذیرید

وقتی فکر می‌کنید اشتباهات اطرافیان باعث بروز مشکلات شما در زندگی است، نمی‌توانید هیچ کدام از آن‌ها را در برطرف کنید. خودتان را به وسیله باورهایتان محدود نکنید. در نهایت شما به چیزی که باور دارید دست پیدا می‌کنید. زندگی تمرین شو لباس نیست. اگر یاد نگیرید مسئولیت هر چیزی را در زندگی‌تان بر عهده بگیرید و خودتان را بهبود نبخشید، آنگاه آرزوهایتان در حد رویا باقی خواهند ماند.

۶- هرچه دارید به کار گیرید، تا آنچه کاشته‌اید را (سرمایه گذاری کرده‌اید) برداشت کنید

میزان تلاشتان تعیین کنندهٔ میزان شادی و لذتی است که دریافت می‌کنید. اگر زندگی برای شما خوش‌آیند نیست، کاری بکنید. دگرشی ایجاد کنید. همه چیز آن بیرون منتظر شماست تا صدایش کنید. هر چیزی را بخواهید، خواهان شما می‌شود. فقط باید برای رسیدن به آن کاری بکنید. اگر می‌توانید پرواز کنید. اگر نمی‌توانید، بدوید، اگر نمی‌شود، راه بروید. اگر نمی‌توانید راه بروید، چهار دست و پا بروید. مهم نیست چگونه، فقط رو به جلو بروید.

۷- پایبندی‌های غیر ضروری را هرس کنید

نشانه یک فرد موفق آن است که بتواند امور غیر ضروری را به خاطر رسیدن به موارد حیاتی‌تر کنار بگذارد. در مورد اولویت‌هایتان، باید بدون دشواری آن‌ها را درست و منظم دسته بندی کرده و فعالیت‌هایی که در راستای رسیدن به آن‌ها نیست را از لیست امور روزمره‌تان خارج کنید.

۸- نفس عمیق بکشید

نگذارید استرس و عصبانیت شما را از پا در بیاورد. همه چیز همان طور است که باید باشد. دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. دم، بازدم، دم، بازدم … خودتان را آرام کنید. بگذارید همه چیز همان طور که هست باشد. آنچه باید در سر راهتان قرار می‌گیرد و آنچه در مسیر زندگی‌تان نیست دور خواهد شد. یادتان باشد که یک هدیه دلخواه و زیبا ممکن است همیشه آن طور که شما انتظار دارید کادوپیچ نشده باشد.

۹- تواضع داشته باشید

بدبختی ریشه در ترحم به خود دارد، و ترحم به خود ریشه در زیادی جدی گرفتن زندگی دارد. اگر شما هر چیزی را زیادی جدی بگیرید، به خصوص خودتان را، از هر قدم جدیدی که برمی دارید، موج ترسی به شما می‌رسد. اگر می‌توانید آن را آسان بگیرید و به آن بخندید، به خصوص وقتی که چیزها آن طور که برنامه ریزی کرده‌اید، پیش نمی‌روند. افراد شوخ طبع، احساس خوبی از زندگی دارند. شما روزی رشد می‌کنید که به خودتان و موقعیتتان اولین لبخند واقعی را بزنید.

۱۰- آن‌هایی که عشقشان را به شما ثابت می‌کنند، محترم بشمارید

سخت یا عجیب نیست که در روزهای آفتابی و زیبای عمرتان اطرافیانتان به شما مهربانی کنند اما در یک روز طوفانی است که شما می‌توانید بفهمید که برای چه کسی واقعاً مهم هستید. به همین خاطر است که باید به کسی که، وقتی تنها هستید در کنار شما است، توجه کنید. چون کسانی که در شب‌های تار شما در کنارتان هستند کسانی اند که ارزش اینکه روزهای خوشیتان را با آن‌ها سپری کنید دارند.

۱۱- استعدادهایتان را بکار گیرید

هر کاری می‌توانید انجام دهید، چون می‌توانید؛ و وقتی خسته شدید کسانی را به خاطر بیاورید که نمی‌توانند کاری را که شما می‌توانید انجام دهید، انجام دهند. در مورد آنچه که آن‌ها حاضرند بدهند تا توانایی‌های شما را داشته باشند، فکر کنید – هدیه ای ساده که به شما اعطا شده است. پس برای آن‌ها تلاش کنید؛ و بدانید آن بیرون کسانی هستند با استعداد های متفاوت که مشابه این کار را نمی‌توانند انجام دهند.

۱۲- متحول شوید

این که شما زمانی چیزی را دوست داشته‌اید، دلیل نمی‌شود که آن را برای همیشه دوست داشته باشید. فکرتان را تغییر دهید. مجبور نیستید تظاهر کنید چیزی را دوست دارید، به خود اجازه دهید که آزادانه رشد کرده، تغییر کرده و آن که هستید و هر فکری که در لحظه دارید را به چالش بکشید. تنها چیزی که شما همیشه از آن مطمئن هستید عدم اطمینان است و این یعنی دارید رشد می‌کنید و در افکار راکد و قدیمی زندانی نشده‌اید.

شما به این لیست ۱۲ تایی چه چیزهایی را اضافه می کنید؟

نوع مطلب : اطلاعات عمومی، دانستنی، علمی، 
برچسب ها : رفتار، اطلاعات عمومی، ترک نکنید، توانمندی، مثبت اندیشی،
لینک های مرتبط : marc and angel hack life،
سه شنبه 1393/07/8 09:28
سلام.یه سوال فنی!!چرا وقتی من رو لینک مش مراد کلیک میکنم وارد وبلاگ شما میشه؟؟؟
پیمان نیکخوی:چون ایشون لینکشونو نمی ذارن و تنظیمات وب طوریه که اگه کسی لینک نذاره لینک خود وب جایگزین میشه.شما می تونید از قسمت پیوندها روی وبلاگ درون بک نقطه کلیک کنید
دوشنبه 1393/07/7 14:38
سلام..خوبی اقا پیمان؟اقای مش مرادعلی همه چی نو و تازش بهتره الا دوست..دوست هر چی قدیمیتر باشه عزیزتره..پس نگران نباشین..
پیمان نیکخوی:سلام..ممنون دوست عزیز. شما چطوری؟ البته حق با شماست دوست قدیمی عزیزتره...! مش مراد هم از دوستان خیلی خوبه و خودش هم می دونه.صرفا مزاح بود
دوشنبه 1393/07/7 01:50
رفیقم رفیقای قدیم
پیمان نیکخوی:من که پیگیرم شما کم پیدایی...
دوشنبه 1393/07/7 01:45
به بهبه به میبینم که دیگه نبود من به چشم نمیاد خب الحمدالله پس.
من میرم رگمو با تیغ بزنم یا خودمو بندازم جلو ماشین
پیمان نیکخوی:سلام.اختیار داری...شما که دیگه گل وبلاگی!!! تو رو خدا رگتو با تیغ نزن یا خودتو جلو ماشین ننداز!راهکارای بهتری واسه خودکشی هست...!!!
یکشنبه 1393/07/6 12:20
سلام.اقا پیمان ما تا کی باید مکنتظر پست جدیدت باشیم؟؟؟؟منتظریم یالا...
پیمان نیکخوی:سلام. فعلا مطلبی برای ترجمه انتخاب نکردم.ان شاءالله تا اخر همین هفته یه مطلب آپ می کنم.ممنون از پیگیریتون... باعث دلگرمیه!
شنبه 1393/07/5 12:04
سلام مجدد.کتاب راز موفقیت انتونی رابینز عالیه..ولی یه بار خوندنش کافی نیست و باید چند بار خونده بشه تا راه حلهاش ملکه ذهن بشه و تبدیل به عکس العملهای ما در مقابل مشکلات بشه.من کتابهای دیگه از نویسندگان دیگه هم تو این زمینه ها خوندم ولی همشون یه جورایی شبیه این کتاب هستند و این کتاب به نظرم بهترین کتابه در زمینه موضوعش ..اقا پیمان تشکر ویژه بابت لینک ها..
پیمان نیکخوی:سلام.ممنون بابت پیشنهاد.در صورتی که وب نویس هستید لینک وبتونم بذارید...
قابلی نداشت.من باید تشکر کنم برای یاد آوریتون.
شنبه 1393/07/5 07:51
سلام بر اقا پیمان.طبق معمول مطلبت عالی بود.خیلی دوست دارم بدونم منبع مطلب کجاست..چون من در این زمینه کتابهای انتونی رابینز رو مطالعه کرده ام .حتی بعضی از کتابهاشو چندین بار خوندم و به نظرم هنوز هم جا داره که بارها بخونمشون.پیشنهاد میکنم شما هم اگه علاقه دارید حتما بخونید.
پیمان نیکخوی:سلام. لینک مطالب رو معمولا اخر مطالب می ذارم این یکیو یادم رفت که الان درستش میکنم. روی لینک های مرتبط کلیک کنید.
ممنون از پیشنهادتون.یکی از کتاب هاشونو توصیه کنید...
جمعه 1393/07/4 18:20
سلام من رباط وب کلاغ سپید هستم اگر پایه ی هشتم یا همون دوم متوسته دوره اول هستی به وب من سر بزن ونظرتو راجب وب بنویس این ادرسشه:www.kalaqsepid.mihanblog.com
--------------
http://www.robotblog.ir سیستم اتوماتیک ارسال نظر گروهی
پیمان نیکخوی:هر وقت یاد گرفتی متوسطه رو درست بنویسی بهت سر می زنم...
پنجشنبه 1393/07/3 18:44
خیلی باحال بود
پیمان نیکخوی:خواهش میکنم...قابلی نداشت
پنجشنبه 1393/07/3 17:02
آقا حرف منم همینه
پیمان نیکخوی حرفت درسته...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :