تبلیغات
فـــــــانــــــــوس - چرا اردوغان هنوز در ترکیه محبوب است؟
 
فـــــــانــــــــوس
ایـــــــن راه روشــن اســـت
درباره وبلاگ


درباره مدیر: من؟ من کی ام؟ میدونی مشکل ما ادما همینه که فکر میکنیم:که من کی ام...میدونی من کی ام؟من یه آدمم!یکی مثل تو.من با شغلم تعریف نمی شم من با پولم تعریف نمی شم.منو بخاطر بابام نمی شناسن. چه فرقی میکنه کی ام یا چی کارم.مهم اینه که هستم،هر روز از خودم می پرسم اگه نباشم چی میشه؟و واسه اینکه ی چیزی بشه ینی بود و نبودم یکی نشه تلاش می کنم تلاش واسه مفید بودن. انسان زاده ی تفکراتشه اگه شادم یا غمگین بخاطر ذهن خودمه.تو چی؟تو چی هستی؟فقط به ذهنت رجوع کن،نگاهتو از اینو اون بکن.نقابتو بردار.یکم واسه خودت زندگی کن...

مدیر وبلاگ : پیمان نیکخوی
نویسندگان
نظرسنجی
آیا از مطالب وب راضی بودید؟
دوستان عزیز.بیش تر از یک سال از ریاست جمهوری جناب دکتر روحانی و تشکیل کابینه ی ایشان می گذرد. اگر قرار بود تکانکی به اوضاع سیاسی-اقتصادی-اجتماعی مملکت عزیزمان بخورد دست کم می بایست چیزهای کوچکی را لمس می کردیم. روند مذاکراتی که قرار بود شش ماهه پایان یابد و بعدا شد یکساله هنوز نتیجه ای نداد. این مطمئنا بزرگ ترین وعده ای بود که روحانی به مردم کشورش داده بود.اسما تورم شیب نزولی دارد اما بیایید انچه که در رسانه های سر تا پا دولتی کشورمان می شنویم را کنار بگذاریم و در خیابان ها ی شهرمان کمی قدم بزنیم تا فشار تورم رو خود به خود لمس کنیم.از سیب زمینی 1500 تومنی و انگور 11000 تومانی تا قیمت مسکن و خودرو و تئاتری که دولت و دیگر نهاد ها هر روز در قاب تلویزیون بازی می کنند. این حنا واقعا برای چند نفر رنگ دارد؟! وقتی روحانی از تلویزیون اعلام می کند که سه چهارم از چهار میلیون جمعیت کارکنان دولت اضافی اند و یک طوفان تعدیل نیرو در کار است و این مصادف شده با همان زمانیکه کار آفرینی با همان سندی که خود حکومت تنظیم کرده زمین تا آسمان توفیر دارد...از طرفی برنامه های جالب حکومت برای افزایش جمعیت با زمان اوج بیکاری و رکود اقتصادی یکی شده!!!
همین رسانه های ایرانی وقتی چند نفر در استانبول سر یک پارک و درختانش تظاهرات مسالمت امیز کردند فلک را کر کردند.چنان از اشوب در کشور همسایه و مسلمان خوشحال و شگفت زده بودند که نمی توانستند انرا پنهان کنند.(در حالیکه تظاهرات علیه حکومت در کشور ازادی طلب ما اغتشاش و فتنه قلمداد می شود)اما اردوغان از پس ان اشوب برامد و در عین بهت زدگی پنهان کشورمان در جایگاه خود با رای مردمی ابقا شد!
حال کلاهتان را قاضی کنید.چند نفر اگر زمان به عقب برگردد دوباره به روحانی رای می دهند؟
بگذریم...
دلایلی از محبوبیت اردوغان در ترکیه برایتان فراهم آورده ام:
ده سال گذشته درامد هر فرد در ترکیه3500 دلار در سال بود که  سال 2013 این مقدار به 11000 دلار افزایش یافت و این بالاتراز درامد یک شهروند فرانسوی در کشورش است.

تولید ناخالص ملی ترکیه مسلمان در سال 2013 حدود یک تریلیون و یکصد ملیارد دلار بوده است.
 

اردوغان باعث جهش چشمگیر کشورش از رتبه 111 دنیا به رتبه 16 با میانگین سالانه 10 در صد بوده است و این یعنی ورود این کشور به گروه 20 (G-20) بیست کشور قدرتمند دنیا.
 

سال2023 موافق  با تاریخ بنای کشور ترکیه نوین و همان تاریخی است که اردوغان مشخص کرده که ترکیه قدرت اقتصادی و سیاسی اول دنیا باشد و موفق خواهد شد و گذر زمان آن را نشان خواهد داد..
 
فرودگاه بین المللی استانبول بزرگترین فرودگاه در اروپاست ودر هر روز 1260 هواپیما در آن می نشیند. و این علاوه برفرودگاه صبیحه است که نصف این تعداد را می پذیرد..
 

هواپیمایی ترکیه به مدت سه سال متوالی به عنوان بهترین خطوط هوایی در جهان انتخاب شده است..
 
در مدت ده سال در ترکیه دو میلیارد و هفتصد و هفتاد ملیون درخت و گیاه میوه دار کاشته شده است!!
 

ترکیه برای اولین بار در دوران یک دولت مدنی توانسته اولین تانک مسطح و اولین نفربر هوایی و اولین هواپیمای بدون سرنشین و اولین ماهواره نظامی جدید چندکاره بسازد.
 
اردوغان در مدت ده سال 125 دانشگاه جدید و 189  مدرسه و 510 بیمارستان و 169000کلاس جدید که تعداد دانش آموزان آن از 21نفر تجاوز نمی کند ساخته است..
 

هنگامی که بحران اقتصادی اروپا و آمریکا را درنوردید دانشگاههای آمریکایی و اروپایی شهریه هایشان را بالا بردند در حالی که اردوغان دستور داد که آموزش  در همه دانشگاهها و مدارس ترکیه رایگان و به عهده دولت باشد!!

و ارزش پول ملی ترکیه را 30 برابر کرد..
 
در ترکیه تلاش دولت این است که تعداد دانشمندان در عرصه تحقیق و پژوهش را تا سال 2023 به سیصد هزار نفر برساند!!!
 

در بزرگترین دستاورد سیاسی اردوغان توانست میان دو بخش قبرس صلح پایدار برقرار کند و با حزب کارگران کردستان (پ ک ک) به توافق برسد تا از خونریزی جلوگیری شود و از ارامنه عذرخواهی کند. که اینها پرونده های سیاسی بودند که 9 دهه بدون راه حل و معلق بودند!!
 

در ترکیه مسلمان حقوق و دستمزد ها افزایش یافت و حداقل حقوق برای یک کارمند تازه کار از 340 لیره به 957 لیره ارتقا پیدا کرد و میزان بیکاری از 38% به 2% کاهش یافت.
 
در ترکیه مسلمان بودجه آموزش و بهداشت از بودجه امور دفاعی بیشتر شد و یک معلم به اندازه یک پزشک حقوق دریافت می کند!! بنگرید که اولویتهای اردوغان آخرین چیزی است که شما به آن اهمیت می دهید!!
 

در ترکیه مسلمان 35 هزار مرکز آزمایشگاهی و فناوری و پایگاه کلامی جدید احداث شده است و جوانان ترک در این مراکز تحت تاثیر سازمانهای جهانی که نگاه ویژه مربیان  را  با یک گردش تفریحی و یا یک شام شاهانه و دادن مشروب می خرند قرار نمی گیرند!!
 
اردوغان کسری بودجه که بالغ بر 47 ملیارد دولار بود را جبران کرد و آخرین بدهی خارجی به بانک جهانی که 300 ملیون دلار بود را در ماه ژوئن گذشته تسویه کرد. و همین ترکیه به همین بانک جهانی  5 ملیارد قرض داد و اردوغان  100 ملیارد را در خزینه این بانک ودیعه گذاشت
 
صادرات ترکیه تا ده سال پیش 23 ملیارد بود و اکنون به153 ملیارد رسیده که این صادرات به 190 کشور می رود. که بیشتر آن اتومبیل و پس از آن وسایل الکترونیکی است
 
دولت اردوغان بنای جمع آوری زباله ها و استفاده از آنها در تولید انرژی و برق را گذاشت به طوری که یک سوم ساکنان ترکیه از آن استفاده میکنند. برق به 90% خانه های ترکیه در شهرها و روستاها رسیده است!!
 
اردوغان با دختر بچه 12 ساله در یک مناظره تلویزیونی می نشیند که این مناظره به وسیله رسانه های ترکیه به طور مستقیم پخش میشود که در آن از آینده ترکیه بحث میشود. او به ذکاوت و هوش و جسارت آن دختر احترام می گذارد و او را الگویی برای کودکان ترک  در مناقشه و مناظره برای بررسی آینده کشورمی داند !!
 
اردوغان که به گمان سکولارهای عرب دوست اسراییل است تو دهنی محکمی به اسراییل زد و او را  به دلیل زدن کشتی مرمره حامل کمک به غزه مجبور به عذرخواهی کرد و شرطش برای قبول عذرخواهی پایان محاصره غزه بود.
 
اردوغان از حضور بعضی عرب ها و اجانب و تشویق آنها برای شیمون پرز که جنگ علیه غزه را توجیه کرده بود در کنفرانس اقتصادی داووس سوییس شدیدا انتقاد کرده و با عصبانیت جلسه را ترک می کند و به حضار میگوید ننگ بر شما که بعد از کشته شدن هزاران کودک و زن بیگناه در غزه توسط اسراییل آنها را تشویق می کنید
.
  اردوغان با مخالفانش با آب مقابله کرد و آنها را با هواپیما و موشک و بشکه های انفجاری بمباران نکرد.مردم سینا را نزد و 10000 مسلمان را نکشت .
 

اردوغان برای اینکه دخترش  درس بخواند او را به اروپا  نمیفرستد تا مجبور نباشد حجابش را در آورد و این پیش از آن بود که اجازه ورود به دانشگاههای ترکیه با حجاب داده شود!!
 
 اردوغان تنها رهبر کشورهای اسلامی بود که به همراه همسرش به میانمار سفر کرد و با مردم  ستمدیده آنجا دیدار کرد و به آنها اهمیت داد..
 
اردوغان اجازه داد که هر دانشجوی مصری که کودتاچیان او را از درس خواندن منع میکنند در ترکیه به طور رایگان ادامه تحصیل دهد
 
اردوغان تدریس قرآن و حدیث نبوی را بعد از 9 دهه حکومت سکولارها به مدارس دولتی ترکیه برگرداند و هر کس داوطلبانه میتوانست آنها را بیاموزد. و در یک نظر سنجی 91% دانش آموزان آن را اختیار کردند..
اردوغان کسی بود که پوشیدن حجاب در دانشگاههای دولتی را از مجاری قضایی و با یک همه پرسی قانونی کرد.
 

اردوغان رهبر مسلمانی است که بزرگترین پل متحرک جهان را روی سواحل دریای سیاه با پرنور ترین چراغها که به شکل (بسم الله الرحمن الرحیم) بودند منور کرد
 
اردوغان راهپیمایی را به راه می اندازد که در آن 10000کودکی که سن آنها از هفت گذشته خیابانهای استانبول را می پیمایند تا به همگان اعلام کنند که از سن هفت گذشته اند و میتوانند نمازهای فرض و حفظ قرآن را آغاز کنند.
نوع مطلب : خبری، اطلاعات عمومی، 
برچسب ها : اردوغان، روحانی، ایران، ترکیه، تفاوت از زمین تا اسمان،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 1393/06/19 12:20
سلام عزیزه دلم
وب جالبی داری؛سپیدارم
خوشحال میشم بیای ب #جامعه-مجازی-فیس-کمپ
یه فضای کاملا دوستانه است ک میتونی دوستای گلی مث خودت پیدا کنی و مطالب قشنگتو برای نشر و لایک بزاری
Facecamp.ir
و یا campchat.ir
هر دوتاشون ثبت شده در وزارت ارشاد
* راستی این تبلیغ نیست فقط یه دعوت دوستانه است ک میتونی بهش فک کنی
http://facecamp.ir/signup/invited:cecca6029a01c83a75ead54899a535d7
#فدا-مدا
پیمان نیکخوی:نه ممنون!
چهارشنبه 1393/06/19 10:22
خواهرم میگفت مدیر فلان بخش. گفته در این بخش ما فقط به 3 نفر احتیاج داریم, این جملش به قدری مضحک بود که خواهرم در عین عصبانیت خنده اش گرفته بود و میگفت احتمالا منظورش از 3 نفر. خودش و معاونش و آبدارچی بوده است!
ما اگه 4 تا ادم عاقل از سردمدارانمون بودن اوضاع مملکت بهشت میشد ولی چیزی که هست اینه که بقول سرخی عزیزم هرکی بیاد یکی از دیگری بدتر هستند
پیمان نیکخوی:...
چهارشنبه 1393/06/19 10:16
من فکر نیکنم این یکی از بهترین پست هات بوده باشه. متاسفانه با صحبت هات موافقم, چیزی تغییر نکرده, اومدی نژاد بی خردی هاش رو در بوق و کرنا کرد اما ریس جمهور فعلی با پنبه سر میبرد.
متاسفانه بقول تو شعار کارآفرینی داده میشود اما در عمل میبینیم که با تعدیل نیروی زیادی از کارمندان دولت رو به رو هستیم, بخاطر کمبود نیرو فشار خییییلی زیادی به کارمندها وارد میشه علاوه بر اینکه بهشون گفته شده باز هم نیرو باید کم بشه.
نمونه اش خواهر من در این 12, 13 سال اشتغال در وزارت... این یک سال اخر پر استرس ترین و پر فشارترین سال کاری رو داره و به تنهایی داره کاره 5 نفر رو انجام میده و در ناامنی شغلی شدیدی هم به سر میبره و تا حالا آنقدر هیستریک وعصبی ندیده بودمش.متاسفانه مدیرانی که برسره کار اپرده فقط به فکر جیب خودشپن و خودشیرینی هستند
پیمان نیکخوی:ممنون بابت لطفت. اره متاسفانه کلا ما ایرانی ها تو شعار دادن خیلی خوب هستیم... امیدوارم اوضاعمون یکم رو به راه بشه.متاسفانه قشر کارمند مظلوم ترین قشر جامعه هست
سه شنبه 1393/06/18 21:17
به نظرشما اگه زمان به عقب برمی گشت مردم به چه کسی رای می دادن؟
واقعا اگه شخص دیگری رئیس جمهورمیشداوضاع فرق می کرد؟!!!
پیمان نیکخوی:نمی خوام این بحثو بشکافم...زیادی سیاسی میشه/ولی در جواب این سوال باید بگم احتمالا نه
سه شنبه 1393/06/18 20:56
aslan nemidonestam.jaleb bod
پیمان نیکخوی:
سه شنبه 1393/06/18 20:54
aslan nemidonestam.jaleb bod
سه شنبه 1393/06/18 11:07
دعا کردن، خواهش نیست، بلکه قرار دادن خود در دستان خدا و گوش دادن به صدای او از کنه قلب است.

مادر ترزا
پیمان نیکخوی:
بهر حال ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :