تبلیغات
فـــــــانــــــــوس - 6 چیزی که انسان های خوشحال هرگز انجام نمی دهند
 
فـــــــانــــــــوس
ایـــــــن راه روشــن اســـت
درباره وبلاگ


درباره مدیر: من؟ من کی ام؟ میدونی مشکل ما ادما همینه که فکر میکنیم:که من کی ام...میدونی من کی ام؟من یه آدمم!یکی مثل تو.من با شغلم تعریف نمی شم من با پولم تعریف نمی شم.منو بخاطر بابام نمی شناسن. چه فرقی میکنه کی ام یا چی کارم.مهم اینه که هستم،هر روز از خودم می پرسم اگه نباشم چی میشه؟و واسه اینکه ی چیزی بشه ینی بود و نبودم یکی نشه تلاش می کنم تلاش واسه مفید بودن. انسان زاده ی تفکراتشه اگه شادم یا غمگین بخاطر ذهن خودمه.تو چی؟تو چی هستی؟فقط به ذهنت رجوع کن،نگاهتو از اینو اون بکن.نقابتو بردار.یکم واسه خودت زندگی کن...

مدیر وبلاگ : پیمان نیکخوی
نویسندگان
نظرسنجی
آیا از مطالب وب راضی بودید؟
6 Things Happy People Never Do

شاد بودن چیزی نیست که انرا برای اینده به تاخیر انداخت بلکه باید انرا برای همین حالا طراحی کرد

مردم شاد،کار های بسیاری انجام می دهند،انها برای قدردانی و همین طور خوش بین بودن وقت صرف می کنند.انها مهربانی،محبت و عزم انجام کارهایی که هدفی معنی دار دارد را تمرین می کنند.انها تمرین می کنند که خوشی های کوچک زندگی را مزه مزه کنند و البته خیلی چیزهای دیگر

اما انها هرگز...

1-قضاوت در مورد دیگران

     اینکه دیگران چه می گویند را فراموش کنید.از تجسس در اینکه انها کجا هستند و چه می کنند دست بکشید.هیچ کس بهتر از شما کاری انجام نمی دهد زیرا کسی نمی تواند عملکرد بهتر از شما داشته باشد. شما راه خود را می روید.

     بعضی اوقات دلیل اینکه با نا امنی ها دست و پنجه نرم میکنید این است که شرایط درونی تان را با بهترین ویژگی های ظاهری افراد مقایسه می کنید. به جای اینکه به ندای درونتان گوش دهید فقط سر و صدای پیرامونتان را می شنوید. پس باید از این کار دست بکشید! حواس پرتی را نادیده بگیرید و به ندای درونی تان گوش کنید. بر روی کارتان تمرکز کنید. آرزو ها و اهداف بزرگتان را به قلبتان نزدیک کنید و هر روز برایشان وقت صرف کنید.از تنها قدم زدن ولذت بردن از ان نترسید.نگذارید اینکه دیگران شما را نادیده بگیرند،منفی بافی کنند شما را از بهترینی که می توانید باشید دور کنند.

     آنچه  قلبا به ان ایمان دارید برایتان بهترین است پس انرا انجام دهید.چون وقتی بر روی کاری متمرکز می شوید و در ارامش باشید،هیچ چیز قادر به لرزاندن شما نخواهد بود.

2-جستجو کردن اعتبار از دیگران

     وقتی که تصمیم می گیرید خودتان باشید بدون مقایسه و رقابتی که بخواهد دیگران را متاثر کند،همه به طور ارزنده ای به شما احترام می گذارند و از همه مهم تر شما به خودتان احترام می گذارید.

     چگونه اجازه می دهید که دیگران شما را تعریف کنند؟! چه چیز متفاوتی انجام می دادید اگر می دانستید کسی شما را قضاوت نمی کند؟
حقیقت گفته خواهد شد،هیچ کس این حق را ندارد که شما را قضاوت کند.مردم ممکن است که داستان شما را شنیده باشند و شاید گمان کنند که شما را می شناسند ولی انها هرگز راهی که شما در پیش گرفته اید را درک نمی کنند. انها به جای شما زندگی نمی کنند پس انچه که انها تصور می کنندو در موردتان می گویند را فراموش کنید و به مسیری که احساس می کنید بهترین است گام بردارید.

     کسانی که شما را درک می کنند دوستانتان  و مابقی افراد معلمتان اند.اگر کسی چیزی درموردتان می گوید و ان صحیح است مشکل از شما نیست چون صحت  دارد و اگر کسی چیزی راجع به شما می گوید و ان صحیح نیست باز هم مشکل از شما نیست چون صحت ندارد. به هر حال مشکل از شما نیست،چیزی که مردم به  شما می گویند در واقع مشکل خودشان است...

چیزی که شما به خودتان می گویید،کسی که تصمیم می گیرید باشید مشکل شماست

3-تکیه کردن به دیگران و حوادث،برای شاد بودن

     دروغ های شاد بودن در میان شیار بین داشته هایمان و انچه که نیاز داریم بوجود می اید اما حقیقت این است که برای شاد بودن نیاز به چیز جدیدی نداریم.ما برای شاد بودن نیازی به اجازه ی دیگران نداریم.

     زندگی شما با شکوه است نه به این خاطر که دیگران این را می گویند یا اینکه شما چیز جدیدی دارید.بلکه شما مصمم شدید که اینطور به ان نگاه کنید.اجازه ندهید که شادیتان به اسارت برود.همیشه این انتخاب با شماست که شاد زندگی کنید و تجربیات جدیدی به دست اورید.

     به محض اینکه شما از اینکه اشیاء و افراد را مسئول شادی خود بدانید دست بکشید،شادتر خواهید بود. اگر اکنون غمگین هستید این اشتباه کسی نیست. به طور کامل خودتان را مسئول غمزدگیتان بدانید. حال شما  مهارت شاد بودن خود را مداوم افزایش می دهید. دیگر جستجو ی بیهوده ی شرایط شاد بودن را کنار بگذارید.خیلی ساده قدردان بزرگواری خود باشید و ان شرایطی که دنبالش بودید خود به خود رشد خواهد کرد.

     بخش اعظم از اینکه شما شاد هستید یا نه به نظر خودتان بستگی دارد و نه به شرایطتان.حتی اگر در این لحظه همه چیز عالی نیست،به زیبایی هایی که اطرافتان هست فکر کنید.دلیل خوبی برای یک لبخند تنها یک گام دورتر است پس هر وقت میل داشتید از ان بهره ببرید.

4-خشم را کنار بگذارید

     بگذارید امروز همان روزی باشد که شما دیگر شبح زده ی گذشته ها نمی شوید.چیزی که در گذشته اتفاق افتاد تنها برگی از کتاب داستان شماست.کتاب را برای یک صفحه کنار نگذارید فقط ورق بزنید.

     همگی ما از برخی تصمیمات خود یا دیگران آسیب دیده ایم در حالیکه درد ناشی از این آسیب ها طبیعی است اما این درد ها گاهی زیادی طولانی می شوند.خشم باعث میشود ما ان درد ها را بارها و بارها تجربه کنیم و گذر زمان نیز برایمان سخت تر می شود.

     بخشش،درمان است.بخشش این اجازه را می دهد بی انکه با گذشته در جدال باشید بر آینده متمرکز شوید.برای درک پتانسیل هر انچه که رو به جلو حرکت می کند باید انچه که در گذشته بوده را ببخشید.بدون بخشش زخم ها هرگز التیام پیدا نمی کند و انسان هرگز رشد نمی کند. این بدان معنی نیست که شما گذشته را فراموش می کنید در واقع شما می آموزید که خشم و رنج را رها کنید و از رویداد ها و حرکت با نبض زندگی لذت ببرید.

5-سپری کردن مدتی طولانی در فضاهای منفی

    
شما نمی توانید بدون حضور در فضاهایی که انتخاب ها را آسان،طبیعی و لذت بخش می کنند،انتخاب های مثبتی برای زندگی خود داشته باشید پس از روح و پتانسیلتان در برابر تخریبی که محدود بودن در فضاهای منفی به شما القا می کند محافظت کنید.

وقتی دیگران شما را به عمل کردن مانند یک قربانی دعوت می کنند،وقتی انها از ناعادلانه بودن زندگی ناله و شکایت می کنند و از شما هم می خواهند که با انها موافق باشید و همدردی کنید،دور شوید. وقتی به این بازی منفی بافی ملحق شوید همیشه می بازید.

     حتی زمانیکه تنها هستید،فضای ذهنی مثبتی برای خود بسازید.نقطه ای برای شروع رهایی از افکاری که به شما می دهند بگذارید یا دست کم تعدادی از انها  که شما را به دردسر می اندازند را رها کنید.بعدا مشاهده می کنید که زندگیتان چقدر تغییر کرده.شما نیازی به منفی بافی ندارید. همه ی انها دروغ اند،انها چیزی را حل نمی کنند.تمام چیزی که به شما می دهند یک شخصیت اشتباه است که بدون هیچ دلیلی اذیت می شود.

6-مقاومت کردن در برابر حقیقت
     این یک اشتباه بزرگ است که زمانمان را به چگونه دروغ گفتن بگذرانیم چون نهایتا این دروغ ها چنان در مغزمان قدرتمند می شوند که در دیدن و شرح زندگی حقیقیمان بسیار بد و آشفته می شویم.زندگی که با دروغ گردهم بیاید به راحتی از هم می پاشد. اگر مقابل حقیقت مقاومت کنید،زندگی دروغینی خواهیم داشت و البته حقیقت در افکار شبانه تان می رود و می آید. شما نمی توانید با دروغگویی از حقیقتتان پرهیز کنید.

     پس زیاد به خودتان فشار نیاورید.حقیقت را با تقلب نادیده نگیرید.روح خود را بر اساس میل دیگران ویرایش نکنید.ارائه ندادن توضیح یا عذر خواهی بهتر از ارائه ی اشتباه ان است.قبول کردن حقیقت نیاز بخ جرات و قدرت دارد ولی این تنها راه صحیح زندگی است.آنچه که هست را قبول کنید و انرا به آغوش بکشید و برای موقعیت هایی که بوجود می آید زندگی کنید

    
نوع مطلب : اطلاعات عمومی، دانستنی، علمی، 
برچسب ها : شاد بودن، چگونه شاد باشیم، چه کارهایی نکنیم،
لینک های مرتبط : marc and angel hack life،
پنجشنبه 1393/06/20 12:26
نظرا رو که همه گفتن موافقم فقط این فونتت رو یوخده بزرگتر کنی بهتره یخورده چشم اذیت میشه موقع خوندن
پیمان نیکخوی:چشم. ممنون بابت نظر سازندت
دوشنبه 1393/06/17 15:04
می خواهم برگردم به روزهای کودکی آن زمان ها که :
پدر تنها قهرمان بود .
عشق ، تنها در آغوش مادر خلاصه میشد
بالاترین نقطه ى زمین ، شانه های پدر بود . . .
بدترین دشمنانم ، خواهر و برادر های خودم بودند . . .
تنها دردم ، زانو های زخمی ام بودند .
تنها چیزی که میشکست ، اسباب بازی هایم بود و معنای خداحافظ ، تا فردا بود . . . !

زنده یاد حسین پناهی
پیمان نیکخوی:بسیار زیبا بود
_ممنون
دوشنبه 1393/06/17 12:52
لایک
پیمان نیکخوی:
یکشنبه 1393/06/16 09:55
سلام دوست خوبم
ممنون بابت پست مفیدتون ،عالی بودهمه دوست داریم شاد باشیم و این راهکارها بهمون کمک میکنه
پیمان نیکخوی:سلام فلورای عزیز
من ممنونم. بابت توجهت و نظرت.خوشحالم که این پست برات مفید بود
شنبه 1393/06/15 15:26
از خوندن پستی که گذاشتی لذت بردم, این پست رو باید روزی یک بار خوند تا تداعی بشه, برای ادم غمگین و منفی بینی مثل من چیز خوبی بود
پیمان نیکخوی:
شنبه 1393/06/15 12:01
fek konam baiad rozi chand bar in matno bekhonam.mesle ie antibiotik ke har 8 saat baiad khord
پیمان نیکخوی:ممنون از نظرت سکون جان. خیلی وقت پیش اگه یادت باشه قول این پستو بهت داده بودم.یکم دیر شد.معذرت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :